Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı nasıl yapılır sorusu çok sayıda kişinin merak ettiği ve ne kadar sürede tamamlandığını öğrenmek istediği bir çalışmadır. Mantolamayı binaya yerleştirmek ve bütün dış cepheyi kaplamak için birkaç aşama gerçekleştirilmesi gerekir. Bu aşamalar eksiksiz şekilde tamamlanırsa mantolama da kusursuz olacaktır. Uzun süre boyunca binayı muhafaza eder ve tekrar işlem görmesi gerekmez. Mantolama için kullanılan malzemeler uzun ömürlüdür. Üzerleri kaplanacağı için dış etkenlerden zarar görmesi de mümkün olmaz.

Isı yalıtımı yapılırken öncelikle yüzey hazırlığı ile başlanır. Yüzey kir ve nemden tamamen arındırılacaktır. Daha sonra subasman profili yerleştirilir ve mantolama levhaları yapıştırılır. Levhaların orta kısımlarına noktasal yapıştırıcı sürülür ve kenarları çerçeve metodu ile kaplanır. Bu işlem tamamlanınca dübel takma aşamasına geçilir. Metrekareye 6 adet dübel düşecek şekilde çalışma yapılır. Köşe profilleri de yerleştirildikten sonra fileli sıva uygulaması yapılacaktır. Böylece malzemelerin birbirinden ayrılma riski ortadan kaldırılmış olur.

Son aşama olarak da dış cephe kaplaması yapılır. Bizden destek alarak en uygun sonuçlara ulaşma fırsatını elde edebilirsiniz.