Ses Yalıtımı

İnşa edilen binalarda en çok ihtiyaç duyulan sistemlerden birisi de kuşkusuz ses yalıtımı olmaktadır. Her ne kadar bu işlem yapılsa ve çeşitli malzemeler kullanılsa da bir miktar sesin geçişi yine de engellenemez. Bunun dışında ihtiyaca uygun yalıtım seçenekleri de mevcuttur. Binalarda yapılan ses yalıtımının iki farklı türü mevcuttur. Bunlar ortama ve alınmak istenen sonuca göre uygulanır. Her ikisinde de verimlilik aynıdır ancak uygulama aşamasında farklar vardır.

Genel olarak kalabalık binalarda akustik yalıtım kullanılır. Yüksek bir ses olmasa da sürekli şekilde uğultu duyulur. Bu uğultunun meydana gelmesindeki en önemli faktör yapılan kaplamalardan ötürü ortaya çıkan yankıdır. Akustik yalıtımda yanmaz levhaların kullanımları oldukça iyi sonuçlar verecektir.

Bunun dışında kullanılan ses geçiş kaybı yöntemi de çoğu yerde uygulanır. Kapalı bir mekândan başka bir mekâna ses geçmesini önlemek amacıyla bu yönteme başvurulur. Mineral cam yünü ve taş yünü malzemeleri ile yalıtım gerçekleştirilir.

Ses yalıtımı hizmetlerinde profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.