Stüdyo Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı yapılacak olduğu zaman sesin yayılmasını minimize eden ürünler kullanılır ve bunlar gerekli olan alanlara uygulanır. En çok da stüdyo içlerinde bu işleme ihtiyaç duyulur. Sesin dışarı çıkmaması ve çevrede yaşayan kişileri olumsuz şekilde etkilememesi gerekir. Bu işlem için ortam koşulları incelendikten sonra nasıl malzemeler kullanılması gerektiği firmamız tarafından tespit edilir ve daha sonra çalışma yapılmaya başlanır.

Stüdyo ses yalıtımı malzemesi olarak genellikle taş yünü kullanılır. Sesi yeteri miktarda soğuran bir malzeme olmasından ötürü tercih edilir. Üstelik son derece dayanıklı bir yapısı vardır. Uygulama tamamlandıktan sonra uzun bir süre boyunca kullanım gerçekleştirilebilir. Ayrıca ahşap yünü de tercihe göre kullanılabilen bir malzemedir. Ortama uygun renk seçenekleri ile beraber işlem tamamlanır. İç duvarlara uygulanacak olmasından ötürü ses yalıtım özelliği gibi şekil ve rengi de önemlidir. Ses yalıtım sayesinde stüdyo içerisinde yankılanma da meydana gelmez.

Akustik stüdyo ses yalıtımı için firmamız Heradesign akustik paneller ve Thermaflex akustik ürün gurubu ile kaplamalarını gerçekleştirir.